2018. augusztus 22., szerda

Mit tanít a Magyar Suli?

A 3 évesek a számokkal, formákkal, színekkel ismerkednek játékos formában, kreatív feladatok által. Sokat mondókáznak, énekelnek, gyerekdalokat hallgatnak, mozgásos játékokban vesznek részt.
A 4-5 évesek a magyar ABC-t, a számokat tanulják, ismerkednek a betűk formájával, gyakorolják azok írását, mindezt játékos formában, kézműves feladatokkal fejlesztve a finommotorikát (rajz, festés, vágás, ragasztás), ezzel segítve az írástanulást. A gyerekek lelkesen készülnek a nagyobb ünnepekre - karácsonyra, húsvétra.
A 6-7 évesek és a 7-8 évesek kreatív, interaktív nyelvi és egyéb feladatokkal fejlesztik beszéd- és olvasási, írási készségüket. A hagyományos mozgásos gyerekjátékok és feladatok mellett tanítóik a legújabb barkácstechnikákat és naprakész ismereteket tanítanak kis diákjaiknak. Sokat beszélgetnek, szókincsbővítő, csapatépítő játékokban vesznek részt, s megemlékeznek a jeles napokról, ünnepekről is.
A 9-10 évesek több tudományos témát érintenek, mely az általános műveltség részét képezik (pl. élet a Földön, évszakok és napszakok változásai, az emberi test működése). Magyar történelmi események nagy alakjairól tanulnak, s a nagy ünnek kapcsán népszokásokkal, az ünnere jellemző hagyományokkal ismerkednek. Nyelvi és irodalmi ismereteiket nyelvtani feladatokon keresztül és klasszikus művek olvasásával mélyítik.
A 12-14 évesek A magyar történelem korszakait s kiemelkedő alakjait tekintik át, gyakran irodalmi művekkel illusztrálva. Alkalmanként a diákok rövid előadást is tartanak a tanultakból, ezzel is fejlesztve kommunikáció készségeiket. Megismerkednek a különböző irodalmi műfajokkal, nagy magyar szerzők életével és munkásságával, illetve maguk is kipróbálhatják írói tehetségüket.

Tanév a Magyar Suliban


A beiratkozással kapcsolatban egyre többen kérdezik, mit tanulnak a gyerekek nálunk, hogyan zajlik a tanév, így felidéztük az elmúlt, 2017-2018-as tanév eseményeit, mely több izgalmas programmal várta az iskola diákjait.
Nagy volt az érdeklődés a decemberben megrendezett Mikulás-ünnepségre. A nagyszakállú több, mint ötven csomagot hozott a Magyar Iskolába, ami a gyerekeknek hatalmas örömöt jelentett. A karácsonyi kézműves foglalkozás alkalmával gyerekek és szülők együtt készítettek ötletes és dekoratív karácsonyfa díszeket és egyéb ünnepi kiegészítőket: papír rénszarvasokat, képeslapokat és illatos mézeskalácsot. 
Fergeteges farsangi mulatsággal, fánkevéssel, színes jelmezekkel és kareokeval vette kezdetét a tavaszvárás. A fánkevő verseny és a limbózás volt a gyerekek kedvence, a felnőttek pedig az ötletes jelmezeken ámultak.
A húsvéti kézműves foglalkozás alkalmával a gyerekek különböző tojásdíszítő technikákkal ismerkedtek, egyéb tavaszi dekorációkat készítettek, közösen énekeltek, s a locsolkodás hagyományát is felelevenítették. Persze a csokitojás gyűjtés sem maradt el, a gyerekek legnagyobb örömére.
Az anyák napját is szorgos kezekkel vártuk – egyedi festmények, képeslapok s még sütemények is készültek, illetve köszöntő verseket tanultunk.
Laposa Julianna, Junior Príma-díjas népzenész tisztelt meg minket látogatásával, aki zenés, játékos foglalkozást tartott a gyerekeknek. Mindeközben nem feledkeztünk meg március 15-éről és a Mátyás király Emlékévről sem; meseírópályázatot hirdettünk "Mátyás király Genfben" címmel. A tevékeny tanévet Lackfi János látogatásával zártuk, aki munkájáról, írásairól beszélt a gyerekeknek egy rendkívül vidám előadás keretében. A gyerekek kitartó munkáját pedig diplomák átadásával köszöntük meg.


2018. augusztus 8., szerda

Robotok

Ki várja, hogy kezdődjön a tanév? Én bizony várom, mert egy csodálatosan illusztrált, kedvesen megírt díjnyertes könyvvel készülök, melyet egy korábbi bejegyzésben már említettem.  http://genfimagyarsuli.blogspot.com/2018/06/gyerekkonyvek-az-idei-89-unnepi.html
Szeptemberben talalálkozunk!