2018. augusztus 22., szerda

Mit tanít a Magyar Suli?

A 3 évesek a számokkal, formákkal, színekkel ismerkednek játékos formában, kreatív feladatok által. Sokat mondókáznak, énekelnek, gyerekdalokat hallgatnak, mozgásos játékokban vesznek részt.
A 4-5 évesek a magyar ABC-t, a számokat tanulják, ismerkednek a betűk formájával, gyakorolják azok írását, mindezt játékos formában, kézműves feladatokkal fejlesztve a finommotorikát (rajz, festés, vágás, ragasztás), ezzel segítve az írástanulást. A gyerekek lelkesen készülnek a nagyobb ünnepekre - karácsonyra, húsvétra.
A 6-7 évesek és a 7-8 évesek kreatív, interaktív nyelvi és egyéb feladatokkal fejlesztik beszéd- és olvasási, írási készségüket. A hagyományos mozgásos gyerekjátékok és feladatok mellett tanítóik a legújabb barkácstechnikákat és naprakész ismereteket tanítanak kis diákjaiknak. Sokat beszélgetnek, szókincsbővítő, csapatépítő játékokban vesznek részt, s megemlékeznek a jeles napokról, ünnepekről is.
A 9-10 évesek több tudományos témát érintenek, mely az általános műveltség részét képezik (pl. élet a Földön, évszakok és napszakok változásai, az emberi test működése). Magyar történelmi események nagy alakjairól tanulnak, s a nagy ünnek kapcsán népszokásokkal, az ünnere jellemző hagyományokkal ismerkednek. Nyelvi és irodalmi ismereteiket nyelvtani feladatokon keresztül és klasszikus művek olvasásával mélyítik.
A 12-14 évesek A magyar történelem korszakait s kiemelkedő alakjait tekintik át, gyakran irodalmi művekkel illusztrálva. Alkalmanként a diákok rövid előadást is tartanak a tanultakból, ezzel is fejlesztve kommunikáció készségeiket. Megismerkednek a különböző irodalmi műfajokkal, nagy magyar szerzők életével és munkásságával, illetve maguk is kipróbálhatják írói tehetségüket.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése